نکات و ترفندهای در حال رشد Azalea Bonsai را بیاموزید

آزالیا یا رودودندرون یک نوع درخت است که معمولاً توسط علاقه مندان به بونسای در سراسر جهان دنبال می شود. این گیاه در بین دوستداران بونسای در ژاپن بسیار محبوب است و گونه های زیادی از بونسای آزالیا وجود دارد که در همه جا محبوب ترین آنها ساتسوکی و کورومه آزالیا است. اینها گیاهان گلدار هستند و از نظر زیبایی بسیار زیبا هستند.

به طور کلی نکات مربوط به مراقبت وجود دارد که در تمام انواع درخت بونسای معمول است ، علاوه بر این شما همچنین باید برنامه مراقبت خود را بر اساس گونه های گیاهی تغییر دهید. برای بونسای آزالیا مهم است که درک کنیم که آنها دوست ندارند زیر نور مستقیم خورشید قرار بگیرند. مخصوصاً در فصل تابستان و اواخر فصل بهار باید آن را زیر سایه یک درخت بزرگتر  قیمت گل آزالیا  نگه دارید. در فصل زمستان درخت را در یک خانه شیشه ای یا یک قاب سرد قرار دهید تا از آن در برابر وزش باد سرد محافظت کرده و از ایجاد سرما در ریشه و برگ جلوگیری کند.

بونسای آزالیا وقتی با آب طبیعی از چشمه ها یا آب باران سیراب می شود ، عملکرد خوبی دارد. دلیل این امر این است که میزان کلر موجود در آب از منابع طبیعی به طور کلی کم است و از این رو برای آبیاری آزالیا مناسب است. وجود کلر باعث از بین رفتن اسیدیته خاک می شود و می تواند برای رشد درخت مضر باشد.

هرس آزالیا در حالت ایده آل باید پس از پایان فصل شکوفه انجام شود. به طور کلی این کار را می توان در اواخر فصل تابستان انجام داد.

برای هر درخت گل بونسای زمان و مقدار خوراک مورد استفاده بسیار ضروری است. گیاه را در فصل شکوفه دادن تغذیه نکنید ، قبل از شکوفه دادن باید درخت بونسای را با کودهای متعادل با کیفیت خوب هر دو هفته یکبار تغذیه کنید. بعد از شکوفه دادن گلها می توان برنامه غذایی را هر ماه یکبار کاهش داد.